İsa KARAKAŞ Kitapları SGK İşveren Rehberi

Tüm İşyerleri için Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı %100 güncel baskı çıktıı

Hergün çok sayıda değerli takipçi ve okuyucumuz “Tüm işyerleri için Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı” mızın son baskısı (5.Baskısını)  piyasada bulamadıklarından yakınmakta ayrıca bu kitabın yeni baskısının çıkıp çıkmayacağı sorulmaktadır.

Siz değerli okurlarımızın yoğun isteklerine binaen eserimizin %100 güncel 1002 Sayfa/Lüx kapak/Lüx Basım/2019-5. Baskısı çıktı…

“25 yılı aşkın SGK’nın BAŞMÜFETTİŞİ olarak başta kendim için her an başvuracağım bir kaynak olması için hazırladığım bu kitap özelikle insan kaynakları/ personel yönetimi ve muhasebe departmanında çalışanlar ile SMMM-YMM, avukat-hukukçular için de başucu eser halini almıştır.
Bu kitabımız ayrıca üniversitelerin insan kaynakları, sosyal güvenlik ve çalışma ekonomisi öğrencileri ve sosyal güvenlik ile ilgili uzmanlaşmak isteyenler için de en güvenilir klasik rehber haline gelmiştir. Danışman/Müşavir, Öğrenciler ile diğer ilgililerinde çok kolay bir şekilde faydalanabileceği bu kitapta en son değişikliklerle baştan sona yenilenip- güncellenmiştir.
Tüm sektör ve işyerleri, işveren ve alt işverenler için hazırlanan eserin bu baskısında SGK ve Mahkeme dilekçe örnekleri-form/belge örneklerine yer verilmiş ayrıca uygulamalı – örnekli ve pratik bir rehber anlayışıyla yeniden dizayın edilmiştir.
Diğer bir özeliği ise SGK uyuşmazlıklarının çözümüne yönelik en güncel kritik Yargıtay/YHGK kararları rapor örnekleriyle donatılmasıdır.

Tamamı örnekli ve açıklamalı olan bu kitap; bütün İşyeri, İşveren, İşveren Vekili, Taşeron, SMMM-YMM, Avukat, Bilirkişi, Aday ve Stajyer SMMM, Akademisyen – Öğrenci, İnsan Kaynakları departmanında çalışanlar ile diğer ilgililer için klasik bir başucu eser haline gelmiştir.

 

Söz konusu kitabımızın 2019/ 5. Baskısı TAMAMEN YENİLENEREK-GÜNCELLENEREK-GENİŞLETİLMİŞTİR. KİTABIN TAMAMI AÇIKLAMALI VE ÖRNEKLİ. MEVZUATA YER VERİLEREK ŞİŞİRİLMEMİŞTİR.

Her türlü ve her sektördeki işyerlerinin ve işverenlerin SGK (SSK ve Bağ-Kur) işlemlerini uygulamalı – örnekli – açıklamalı ve pratik bir rehber anlayışıyla hazırlanan bu eserin 5. Baskısında tüm mevzuat değişiklikleri gözönünde bulundurularak baştan sona güncellenerek yenilenmiştir.

Sosyal güvenlik reformu öncesinde SSK ve BağKur işlemleri olarak bilinen uygulamalara paralele olarak her türlü ve her sektördeki işyerlerinin SGK işlemlerini uygulamalı örnekli ve pratik bir rehber anlayışıyla işyerinin ve işçi-nin SGK ya bildirilmesinden her türlü prim ve diğer uygulamalara kadar herkesin kolaylıkla anlayacağı ve uygulayacağı  bir sistematik dahilinde açıklanmıştır.
Bu eserde öncelikle -İŞÇİLERİN SİGORTALILIĞI VE BİLDİRİLMESİ İŞLEMLERİ- ne ardından -İŞYERİ İŞLEMLERİ- ve PRİM İŞLEMLERİ- tüm yönleriyle uygulamada karşılaşılabilecek uyuşmazlıklar da göz önünde bulundurularak tüm yönleriyle açıklanmıştır
-PRİM BELGELERİNİN DÜZENLENMESİ-, -ASGARİ İŞÇİLİK İŞLEMLERİ-, -İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARI İŞLEMLERİ-, SGK TEŞVİK İŞLEMLERİ- -4/1-b -BAĞKUR- UYGULAMALARI-, -SGK TEBLİGAT İŞLEMLERİ-  -İŞYERİ KAYIT VE BELGELERİNİN TANZİMİ VE İBRAZI-, -İDARİ PARA CEZALARI-, SGK’ya İTİRAZ VE DAVA YOLLARI- TAKSİTLENDİRME-TECİL VE İCRA İŞLEMLERİ- örnekli- açıklamalı ve belge örnekleri ile güncel yargı kararları ışığında izah edilmiştir.

Eserin bu baskısında ayrıca Muhtasar Hizmet ve Prim Beyannamesi tüm yönleri ile açıklanmıştır.
Kitabın son bölümünde ise SGK İŞVEREN UYGULAMALARINDA GEREKLİ VE YARARLI DİĞER BİLGİLER’e yer verilmiştir.

 

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir