İsa KARAKAŞ Kitapları SGK İşveren Rehberi

yeni iş mahkemeleri ve arabulucuk uygulaması çerçevesinde işçi alacakları- tazminatları ile dava yolları

Örnekli-Açıklamalı ve Güncel Yargı Kararları ile Donatılmış İdari Yollardan İşçi Alacaklarının Talebine İlişkin Dilekçe örnekleri  Dava Dilekçeleri, Form ve Belge Örnekleri, Bilir Kişi Rapor Örnekleriyle;

 Yeni İş Mahkemeleri Kanunu ve Arabuluculuk  Uygulaması Çerçevesinde İhtilafların Çözümüyle

“İşçi Alacakları ve Tazminatları ile Dava Yolları” eserimizin  4.Baskısı 

Son Baskı, Lüx kapak 1.hamur kağıdı, 1008 sayfa, tamamı açıklama ve örnekli

Hem işçi hem de işveren tarafından tarafıma en çok yöneltilen soruların başında “İşçi Alacak ve Tazminatları” olduğu gerçeğinden hareketle okuyucuların ihtiyaçları doğrultusunda bu kitap, herkesin rahatlıkla anlayabileceği ve kullanabileceği şekilde dizayn  edilmiştir.

Bu eserin ilk bölümünde “Ücret Alacakları” tüm yönleriyle Yargıtay kararları ışığında açıklanarak yer verilmiştir. Kitabın diğer bölümlerinde ise fazla çalışma ve izin ücretleri ile diğer işçi alacakları, kıdem-ihbar-kötüniyet ve iş güvencesi tazminatları ile diğer alacaklar özelikle ihtilaf konularına yönelik çok sayıda yargı kararlarına da yer verilerek, ilgililerin aradıkları cevapların karşılanmasına çalışılmıştır.

Kitapta işçi alacakları, iş güvencesi tazminatı, kıdem, ihbar ve kötü niyet tazminatlarına hak kazanma şartlarından, hesaplanmasına; vergilendirilmeden SGK primi kesilip-kesilmeyeceğine kadar bir çok uygulama konusuna yer verilmiştir.

Öte yandan işçi alacak ve tazminatlarının yasal yollardan talebine yönelik, başvurulacak idari mercilere, nasıl ve ne şekilde başvurunun yapılacağı örneklerle izah edilmiş bu konuda gerekli form ve dilekçelere yer verilmiştir.

Ayrıca  yeni İş mahkemeleri Kanunu ve Arabulucuk uygulaması ile dava yollarına belirsiz alacak ve tespit dilekçe örneklerine ve bilirkişi rapor örneklerine yer verilerek okuyucuların işçi alacak ve tazminatlarıyla ilgili olarak tüm ihtiyaçları bir bütün olarak bu eserde giderilmeye çalışılmıştır.

Bu eser herkesin kolaylıkla faydalanacağı şekilde dizayn edilmiştir. Kitabın özelikle tüm Avukat-Hukukçu, İşyerleri – İşçi – İşveren – Taşeron – SMMM – YMM, Avukat, Bilirkişi, Stajyer- Aday SMMM, İnsan Kaynakları Departmanı Çalışanları, Akademisyen, Öğrenci ve diğer İlgililer İçin faydalı bir başucu kitabı olacağı düşünülmektedir.       Kitabın bütün okuyuculara yararlı olması temennisiyle.…

 

“25 yılı aşkın AÇSHB (ÇSGB)/SGK’nın Başmüfettişi olarak  yapmış olduğum her çeşit sektör ve işyerindeki   teftiş ve denetim  tecrübelerimin yanı sıra aynı zamanda bu alanda Mahkemelerde Bilirkişi,  gazeteci-yazar olarak bütün deneyimlerimden hareketle hem işçi hem de işverenler  tarafından tarafıma en çok yöneltilen soruların başında “İşçi Alacak ve Tazminatları” olduğu gerçeğinden hareketle okuyucuların ihtiyaçları doğrultusunda bu kitap, herkesin rahatlıkla anlayabileceği ve kullanabileceği şekilde  hazırlanmıştır.

Kitapta işçi alacakları ve  tazminatları SGK ve Vergi boyutu dahil  tüm yönleriyle güncel emsal nitalikteki Yargıtay kararları ışığında örneklerle açıklanarak yer verilmeye çalışılmıştır. 

Diğer yandan işçi alacak ve tazminatlarının yasal yollardan talebine yönelik, başvurulacak idari mercilere, nasıl ve ne şekilde başvurunun yapılacağı örneklerle izah edilmiş bu konuda gerekli form ve dilekçelere yer verilmiştir.

Ayrıca  yeni İş mahkemeleri Kanunu ve Arabuluculuk uygulaması ile dava yollarına belirsiz alacak ve tespit dilekçe örneklerine ve bilirkişi rapor örneklerine yer verilmiştir. Bu eserin;

  • Tüm işyerleri, işveren ve alt işverenler, avukat, hakim ve diğer hukukçular,
  • İnsan kaynakları/ personel yönetimi ve muhasebe departmanında çalışanlar
  • Müfettiş ve denetmenler, bilirkişi ve danışman/müşavir, sosyal güvenlik uzmanları, iş güvenliği uzmanları-işyeri hekimleri
  • Akademisyen, öğrenciler ile iş  ve sosyal güvenlik alanında uzmanlaşmak isteyen diğer ilgililer için…Başucu   bir rehber niteliğindedir.”
Paylaşabilirsiniz

2 thoughts on “yeni iş mahkemeleri ve arabulucuk uygulaması çerçevesinde işçi alacakları- tazminatları ile dava yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir