İnsan Kaynakları SGK İşveren Rehberi

Sosyal Güvenlik Denetmeni olmak isteyenler dikkat

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı ihtiyacının karşılanmasını teminen, Sosyal Güvenlik Denetmenliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 50 kadro için yapılan giriş sınavı sonuçları 15.10.2021 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde ilan edilmiştir.
Söz konusu sınavda asıl sırada başarılı olan adayların tercih başvurusu ve atamalarına ilişkin iş ve işlemler aşağıdaki şekilde yürütülecektir.
1. Adayların tercih yapacakları 50 kadro ektedir.
2. Tercihler, 22-26.11.2021 tarihleri arasında (https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru) adresinde yer alan Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Atama, Tercih ve Bilgi Formunu KPSS puan türüne göre durumlarına uygun şekilde eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapacaklardır.
3. Adaylar, ilan edilen tüm illeri tercih edilebilecektir. İlan edilen illerin tamamının tercih edilmesi halinde aday tercihlerden birine mutlaka yerleşeceğinden, az tercih yapması nedeniyle tercihine yerleşemeyen adayın dosyası işlemden kaldırılacaktır.
4. Adayların tercihlerini onaylamalarını müteakip, düzeltme veya değiştirme imkanı olmadığından, tercihlerini onaylamadan önce kontrol etmeleri gerekmektedir.
5. Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Atama, Tercih ve Bilgi Formunun imzalanarak istenen belgelerin 06.12.2021 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar Ziyabey Cad. No:6 06520 Balgat-Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Personel
Daire Başkanlığı 5. kat 524 nolu odaya veya herhangi bir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekmektedir.
6. Başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve ilgililer hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
7. Adayların atama ve Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosunda bulundukları dönemde mazeret durumları dahil hiçbir şekilde yer değişikliği ve geçici görevlendirmeleri yapılmayacaktır. Bu itibarla, tercihlerin bu husus dikkate alınarak yapılması gerekmektedir.
8. Yerleştirme sonuçları bilahare Kurumumuz internet sayfasında ilan edilecektir.
9. Bu duyuruda yer almayan hususlarda, Sosyal Güvenlik Denetmenliği Yönetmeliği, diğer ilgili mevzuat ve Personel Daire Başkanlığının açıklamaları çerçevesinde işlem yapılacaktır.

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir