Memur Rehberi SGK Emeklilik

SGK’dan memurlara büyük kolaylık

Kamu görevlilerinin emeklilik işlemlerinin hız kazanması amacıyla yürütülmekte olan “HİTAP ile emeklilik programı arasındaki entegrasyon” sağlanması çalışmaları tamamlanarak, 4/1-(c) sigortalılarının emeklilik belgeleri HİTAP programı üzerinden alınmaya başlanılmıştır.

Kamu görevlilerinin kurumlarınca yapılan fiili hizmet süresi zammı (FHZ) bildirimlerinin incelenmesi sonucu tespit edilen müstahak olunan FHZ bilgisi, HİTAP ekranında gösterilmeye başlanılmıştır.

Ayrıca HİTAP’a hizmet sınıfı ve unvanlarına göre yaş haddi tespit modülü eklenmiş,  4/1-(c) sigortalıların almış oldukları istirahat raporlarının çalıştıkları Kurum tarafından görüntülenmesi sağlanmıştır.

Böylece memurlar ve diğer kamu görevlileri bu program sayesinde  internet ortamında SGK’ya gitmeden sosyal güvenlik hizmetlerini görebilecek ayrıca emeklilik tarihleri ile diğer bilgilere kolaylıkla ulaşacak, emeklilik başvuruları da çok kısa sürede gerçekleşmiş olacaktır. İsa KARAKAŞ/WWW.isakarakas.com

Paylaşabilirsiniz

One thought on “SGK’dan memurlara büyük kolaylık

  1. Calistigim şirket giriş çıkış yapiyo sürekli bugün işten çıkarıp yarın tekrar başlamış gibi gosteriyo ve biz çalışanlar tazminat alamıyoruz bu yüzden ne yapmamız gerek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir