SGK İşveren Rehberi

SGK denetim elemanı sayısısını gittikçe artırıyor. 400 yeni denetmen adayı illere dağıtılacak

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı ihtiyacının karşılanmasını teminen, Sosyal Güvenlik Denetmenliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 400 adet kadro için yapılan giriş sınavı sonucu 19/04/2018 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde ilan edilmiş olup, sınavı asıl olarak kazanan adayların tercihleri 21-25/05/2018 tarihleri arasında alınarak yerleştirmeleri yapılmıştır.
Söz konusu kadrolardan  boş kadrolara yedek adaylardan elektronik ortamda tercih alınmak suretiyle  atamaları yapılarak görev yapacakları illere dağıtılacaktır.

Bunun için  Denetmen Adayları tercihlerini, 17-24/12/2018 tarihleri arasında Kurum internet sitesi (https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru) adresinde yer alan Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Atama, Tercih ve Bilgi Formunu KPSS puan türüne göre durumlarına uygun şekilde eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapacaklardır.
Adaylar, 20 il tercihi yapabilecektir. 20 tercih hakkını kullanıp da bu tercihlerine yerleşemeyen adaylar, “Kurumunuzca belirlenecek herhangi bir kadroya atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretlemeleri halinde Kurumca elektronik ortamda yerleştirilecektir. 20’den az tercih yapan adayların ise tercihlerine atanamaması durumunda herhangi bir kadroya ataması yapılmayacaktır.
Adayların tercih süresince tercih değiştirme ve düzeltme imkanları bulunmakta olup tercih süresinin bitiminden itibaren değişiklik ve düzeltme talepleri dikkate alınmayacaktır.
Yerleştirme sonuçları bilahare Kurumumuz internet sayfasında ilan edilecektir.
Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve ilgililer hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir