SGK Emeklilik

EYT Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat

EYT Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili güncel güvenilir en doğru haberleri 25 yılı aşkın sosyal güvenlik başmüfettişi-gazeteci-yazar-çalışma ve sosyal güvenlik der. genel başkanı ve bürokrat olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Yarınki Türkiye Gazetesindeki köşemde “EYT Emeklilikte yaşa takılanlara “BİLGİN” çözümü” başlıklı yazımı kaleme aldım. EYT’liler ile ilgili her türlü gelişmeyi anında duyurmaya devam edeceğim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın EYT sorununu çözmesi için atadığı değerli  (1989’dan beri) hocam  Prof.Dr. Vedat BİLGİN  şimdiden yoğun bir şekilde çalışmaya başladı.

Vedat Bilgin Kimdir?

Prof.Dr. Vedat BİLGİN; Akademisyen, Bürokrat, Milletvekili, gazeteci-yazar

Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi‘nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde “Şehirleşme ve Sanayileşme İlişkileri” konusunda yüksek lisans, “Türkiye’de Sanayileşme Politikaları ve Demokratikleşme Süreci”  adlı çalışmasıyla da İktisat Sosyolojisi alanında doktorasını tamamladı.

York Üniversitesi‘nde Misafir Öğretim Üyeliğinde bulunan Bilgin, Michigan Üniversitesi’nde “Ortadoğu Toplumlarında Modernleşme Sorunları” konulu uluslararası çalışmada yer aldı.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı, Başbakan BaşdanışmanlığıGazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyeliği, TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

25. ve 26. dönem AK Parti Ankara Milletvekili seçildi.

Vedat Bilgin, Halen Cumhurbaşkanı BAŞDANIŞMANI ve  Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Başkan vekili olarak görev yapmaktadır.

 

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir