SGK Emeklilik

Emekli maaşları ödenmeye başlandı.

SGK tarafından  4/1-(a) kapsamındaki gelir ve aylıklar her ayın 17 ila 26 sında,

4/1-(b) kapsamındaki gelir ve aylıklar 25 ila 28 inde,

4/1-(c) kapsamındaki aylıklar ise ayın 1 inde ödenmektedir.

Aylıklarını TC Ziraat Bankası aracılığı ile alan 4/1-(c) kapsamındaki sigortalıların ödemeleri ise ayın 1 ila 5 inde yapılmaktadır.

4/1-(a) ve 4/1-(b) kapsamında ödenen gelir ve aylıklarda, ödeme günü cumartesi gününe rastlayan grubun ödemesi cuma, pazar gününe rastlayan grubun ödemesi ise pazartesi günkü grup ile birleştirilerek yapılmaktadır.

4/1-(c) kapsamında aylık alanlar için cumartesi veya pazar ayrımı yoktur. Ödeme günlerinden herhangi birinin cumartesi veya pazar günü dışında resmi tatil gününe rastlaması halinde, ödemelerin hangi tarihlerde yapılacağı Kurum tarafından ayrıca belirlenmektedir.

Kurumca ödenecek gelir ve aylıkların ödeme günlerinde herhangi bir değişiklik olması halinde, bu durum Kurumca önceden duyurulacak ve Bankalara/PTT’ye bildirilecektir.

2019 yılı ödemeleri;

Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların aylıklarının ocak ayının 1’i ila 5’i arasında ödendiğini anımsattı. Selçuk, bu kapsamdaki emeklilerin 1 Ocak 2019 itibarıyla aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT şubelerince 25 Ocak’ta ödeneceğini belirtti.

Selçuk, “SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları, ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak’ta, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak’ta zamlı ödenecek

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir