İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda öngörülen iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırma zorunluluğu erteleniyor

ANKARA – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaretinde esnaf ve sanatkarların sorunlarına ilişkin TESK’in acil talepler listesinde yer alan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda değişikliğe gidiliyor.

‘UYUM İÇİN SÜRE KAZANILDI’
Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ertelenmesinin esnafı rahatlattığını belirterek, ‘Uygulama için sürenin kısa tutulması esnafımızı sıkıntıya sokmuştu. Ancak şimdi sürenin 4857 sayılı İş kanunun 81’inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı ve az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri için kanun yayımı tarihinden itibaren 4 yıl sonraya erteleniyor. Yine 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 1 yıl sonra (30 Haziran 2013)  uygulamaya başlanacakken şimdi 1 yıl daha eklenerek 2 yıl süreyle uzatılacaktır’ dedi.

KAYNAK:TESK/18.06.2013

İLK Baskısı kısa sürede tükenen “Uygulamalı İŞ Sağlığı ve Güvenliği El Kitabı” nın 2. Baskısı.
2013 Yılı 2 Baskısı / 1088 Sayfa 1.Hamur Kağıt, Lüx Ciltli Ve Lüx Kapaklı. Fiyatı: 99 TL
Risk Değerlendirmesi Ve Rapor Örnekleriyle Sözlüklü-Açıklamalı Örnekli-Form Ve Belge Örnekleriyle- En Çok Sorulan Sorular Ve Cevaplarıyla

isgel

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir