Genel

İş Müfettişleri Der: Osman Nejat Güneri BAŞKAN

Düayyen Baş İş Müfettişi  Osman Nejat Güneri   İş Müfettişleri derneğinin yeni başkanı oldu.

1968 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini sırasıyla Ankara Çankaya İlkokulu, Kocatepe Mimar Kemal Lisesi’nde,yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamladı.

Aynı Bölümde yüksek lisans yaptı. 1990 yılında MNG Makon A.Ş. de Personel Şefi olarak çalıştı.

1991 yılında Liman-İş Sendikası’ nda Uzman olarak görev yaptı.

1992 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak çalıştı. 1993 yılında İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başladı.

1997 yılında İş Müfettişliğine, 2010 yılında Baş İş Müfettişliğine atandı. İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığı’nda Baş İş Müfettişi olarak çalıştı.

2012-2013 yıllında İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Rekafat Müfettişi olarak görev yaptı.

Temmuz 2013 Agustos 2015 tariheri arasunda Iş Teftiş Ankara Grup Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Is Teftis Kurulu Başkanlığında Refakat Müfettişi olarak görev yapmaktadır.
Bakanlık’ta çeşitli yasa ve yönetmelik hazırlama komisyonlarında ve 1996 yılında Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nda Sosyal Güvenlik Sisteminin Sorunları ve Çözüm Önerileri konusunda kurulmuş olan komisyonda görev aldı. ILO-IPEC Projesinde görev yaptı.

İş Hukuku konusunda Bakanlıkta ve ÇASGEM’in düzenlemiş olduğu seminerlerde ve İş Müfettişi Yardımcıları Eğitim Seminerlerinde eğitici olarak görev aldı. İş Müfettişlerinin Düzensiz Göç Bağlamında İnsan Ticaretiyle Mücadele Sahasındaki Rolü konusunda 27.10.2011 tarihinde İçişleri Bakanlığınca düzenlenen toplantıda tebliğ sundu.
Sosyal Diyalog, Dergisi, Yaklaşım Dergisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dergisi, Mülkiyeliler Birliği Dergisi, Mercek, İş Denetim Bülteni gibi dergilerde yayımlanmış çalışma yaşamı ile ilgili makaleleri ile İş Mevzuatı, Çalışma Mevzuatı Külliyatı (Yrd.Doç.Dr. Pir Ali Kaya ile birlikte), Yabancı Uyruklu İşçi İstihdamı ve Uygulamalı ve Açıklamalı İş Kanunu (Erdal Aydın ile birlikte) isimli dört kitabı bulunmaktadır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Derneğinin Kurucularından olan değerli dostuma yeni görevinde başarılar dilerim.

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir