Teşvik İşlemleri

Kadınlar, hızla PATRON' laşıyor!!!!

KOSGEB bünyesinde girişimcilik ve destek programına son üç yıl içinde Kadınların büyük bir ilgisi oldu. Bu eğitime katılan 125 bin kişinin yarısı, Kadın.
”Girişimcilik başlı başına servet ve zenginliktir”

Bakan Ergün, Türkiye’nin önünde 10 yıl içinde dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma, 500 milyar dolar ihracat yapma, fert başı milli geliri 25 bin doların üzerine çıkartma hedeflerinin bulunduğunu bildirdi.

Bu hedeflere, Türkiye’de yaşayan herkesin kabiliyetini en üst seviyede açığa çıkartacağı bir ortamı meydana getirerek ulaşılabilineceğini anlatan Ergün, ”Ülkemizdeki en hayati konulardan birisi girişimcilik konusudur. Toplumumuz daha girişimci olmalıdır. Girişimcilik başlı başına servet ve zenginliktir. Ekonomik ve siyasi istikrarı oluşturarak ülkemizin girişimcilerinin önündeki en büyük engeli kaldırdık, onlara en büyük desteği sağladık. Güvenin ve istikrarın olmadığı bir yerde insanlar yeni işler kuramaz. Artık, insanımız yoluna güvenle bakabiliyor. Bu durum girişimci sayımızın artmasına imkan veriyor. Son yıllarda açılan şirket sayısı arttı. İnsanımız girişimcilik konusunda daha istekli. Özellikle kadınları ve gençleri hedef alan girişimcilik programlarını yaygınlaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

”Bugünün girişimciliği atadan kalma yöntemlerle olmaz”

Ergün, Girişimcilik Konseyi’nin oluşturulduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

”Türkiye’nin Girişimcilik Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlanıyor. Hepimiz için değerli bir yol haritası olacak, bu belge. Bu yol haritası, en geç bu yılın sonuna kadar uygulamaya geçmiş olacak. Bugünün girişimciliği atadan kalma yöntemlerle olmaz. Daha bilinçli olmak lazım. Bir çok şirket, doğduktan sonra bebeklik evresinde ölüyor. İşletme ömrü kısa Türkiye’de. O kadar çok doğar doğmaz işletme ölüyor ki; ortalama ömür düşüyor. İşletme ömürlerini uzatmak için bilinci artırmalıyız. KOSGEB bünyesinde girişimcilik ve destek programı başlattık ve yürütüyoruz. Son üç yıl içinde buna büyük bir ilgi oldu. Üç yılda 125 bin kişi katıldı, girişimcilik eğitimlerine. Eğitimlere katılanlara ‘hadi bakalım kendi işinizi kurmanız için de size destek vereceğiz’ dedi.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir