Şirket İşlemleri

İTO’dan ‘Her İşletmeye Bir İTO Projesi’

İstanbul Ticaret Odası (İTO), üyelerine vermiş olduğu kurumsal hizmetlerde bilgi teknolojilerinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesine olanak sağlayacak “Her İşletmeye Bir İTO Projesi” başlattı.
İTO Genel Sekreteri Dr. Cengiz Ersun, projenin tanıtıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, projenin, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) 2010 yılı mali destek programları kapsamında “kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik bilgi odaklı ekonomik kalkınma mali destek programı” altında hibe almaya hak kazandığını belirtti.
Projeyle yaratılan “Odam” platformu sayesinde üyeler ile İTO arasında daha iyi bir birliktelik sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Ersun, bu platformda her üyenin kendi aradığını ve istediğini bulabileceğini, üyelerle ve Oda ile diyalog kurabileceğini ifade etti.
Dr. Ersun, bir yıllık süre içinde tamamen hayata geçirilecek ve üyelerin ücretsiz olarak faydalanabileceği, üyelere verilen kurumsal hizmetlerde bilgi teknolojilerinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesine olanak sağlayacak proje ile İTO ve üyeleri arasındaki ilişkilerin daha etkin hale getirilmesinin hedeflendiğini söyledi.
Toplantıda verilen bilgiye göre; İTO’nun faal 300 bin civarındaki üyesini kapsayacak projenin 695 bin liralık maliyetinin yüzde 80’i İstanbul Kalkınma Ajansı, yüzde 20’si İTO tarafından karşılanacak.
Tamamen bilgisayar tabanlı, İTO’nun web sitesi ve akıllı telefonlarla uyumlu projeden üyelerin en yüksek düzeyde fayda sağlaması, Oda etkinliklerinin daha fazla üyeye ulaşması ve faaliyetlerine katılımın artması, üyeler arasındaki bilişim teknolojilerinin kullanımının yaygınlaştırılması bekleniyor.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir