SGK Emeklilik

Borcunu ödemeyenler bu yolla hemen emekli olabilir

Borçlu BAĞKUR’lular yada mirasçıları SGK borcu devam ettikçe  emekli olamıyor. Maddi durumu iyi olmayanları DA SGK düşündü.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle, yeniden yapılandırma kapsamındaki 4B’li (BAĞ-KUR) vatandaşlara, borçlarını ödeyip emekli olabilme imkanı sağlanmıştır.

              Yapılan protokol ile prim borcundan dolayı emekli olamayan BAĞ-KUR kapsamındaki kendi nam ve hesabına çalışan esnaf, sanatkar ve çiftçilere herhangi bir teminat göstermeden kredi kullanarak emekli olma imkanı getirildi.

          Bu imkandan yararlanmak isteyen sigortalılar Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine başvurarak alacakları ‘Prim Borcunu Ödemesi Halinde Emekli Olabilecek’ yazısıyla Ziraat Bankası şubelerine müracaat edebilecekler.

Bu imkandan ayrıca, birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda 4B’den yaşlılık aylığı bağlanabilecekler.

4B prim borcunu ödemesi durumunda 4A’dan yaşlılık aylığı bağlanabilecekler, askerlik ve doğum borçlanmasını yapması durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecekler ile durdurulan hizmet sürelerinin ihya edilmesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecekler de yararlanabilecek.

ŞİMDİ SIRA yılan hikayesine dönen Emeklilere promosyon meselesi. Bu mesele de çözülmek üzere… yakında duyuracağız.

EMEKLİLİK UZMANI YAPAN KİTAP TÜKENMEK ÜZERE….

www.isakarakas.com

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.