İnsan Kaynakları İşçi Alacak ve Tazminatları

2-3 ay kursla değil gerçek Sosyal Güvenlik uzmanlığı için SGK'dan Fırsat

Sosyal Güvenlik derya deniz, bu nedenle resmi hiç bir sınava girmeden,bilmem bir kaç ay kursa gittim, okulu bitirdim demekle sosyal güvenlik uzmanlığı olunmaz.  Gerçek sosyal güvenlik uzmanlığı için SGK’da çalışacak, mevzuatı uygulayacak, problem çözmek gerekir.  Bu anlamda SGK’da  sosyal güvenlik alanında uzmanlaşmak için  büyük fırsat “Sosyal Güvenlik Denetmenliği” dir. Sosyal güvenlik denetmenleri sahada çalışan-işverenlerle ile sürekli temas halinde.  Tam bir sosyal güvenlik uygulama labaratuvarı imkanı.

SGK, tam 400 denetmen yardımcısı alacak…bu  büyük fırsat kaçmaz. 35 yaşına kadar sınava girme imkanı var.

Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların ön başvuruları 6 Haziran 2016 – 20 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır. Alınan başvuruların ardından sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 22 Haziran 2016 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde yayımlanacaktır.
SGK, Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınavı; 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

KPSSP 113 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere, 4 (dört) katına kadar aday, sözlü sınava çağırılacaktır.

ÖN BAŞVURU VE ONAY İŞLEMLERİ
a) Başvurular http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr adresinden 6 Haziran – 20 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.
b) Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup, “ Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.
c) Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerde yanlışlık olması durumunda adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.
ç) Aday başvuru formuna 4.5×6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.
d) Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.
e) Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu olacaktır.
f) Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

(c)www.isakarakas.com

Alanında tek olan 2016/4.Baskı “Tüm Yönleriyle Herkes için EMEKLİLİK Uygulaması ve Davaları” kitabını bulamayanlar bizimle irtibata geçmeniz halinde kitabı basan yayın evine sizlerden kargo ücreti almadan adresinize göndermesi konusunda  ricada bulunulacaktır.

Boşuna  büyük miktarlarda Danışmanlık parası ödemeyin..  bu eserle her türlü emeklilik soru ve sorunlarınızı kendiniz çözün.. Her türlü emeklilik konuları, yuriçi yurtdışı borçlanma dahil emeklilik ile ilgili aklınıza gelen tüm soruların cevabı bu kitapta….

SGK Emeklilik Müşaviri olmak isteyenler için bulunmaz bir eser. Emeklilik ile ilgili tüm soruları bu kitapla çözebilir, emeklilik planlaması yapabilirsiniz..

SGK Emeklilik ile ilgili en güncel tüm pratik örnekli uygulamalar ve çözümleri,itiraz ve dava yolları  bu eserde. Okuyun emeklilikle ilgili tüm sorunları bu eserle kendiniz çözün, boşu boşuna danışmanlara yüksek ücret ödemeyin, zira bu eser yıllardır danışmanların başucu kitabı niteliğindedir…

Tüm kitapçılardan araştırın,  bu kitaptan daha güncel daha kapsamlı-tüm emeklilik uygulamalarına yer veren, emeklilik uyuşmazlıklarında SGK’ya İTİRAZ ve Dava yollarına Yargıtay kararlarıyla yer veren üstelik SOSYAL GÜVENLİK VE EMEKLİLİK BAŞUZMANI İsa KARAKAŞ’ın 20 yılı aşkın mesleki deneyim ve 25 yılı aşkın eğitim ve akademik kariye güvencesiyle ….

SGK Emeklilik alanında Uzmanlaşmak isteyenler DİKKAT, Emeklilik ile ilgili bilirkişilik, müşavirlik, uzmanlık,hocalık ve diğer ilgililerin  elinden düşüremediği en güncel, tüm emeklilik konularını kapsayan, dilekçe-form örneklerine yer veren örnekli-uygulamalı, emeklilik uyuşmazlıklarına İTİRAZ ve DAVA yollarına yer verem ALTERNATİFSİZ  eserimizin hızla tükenen 3.Baskısı  “Tüm yönleriyle herkes için güncel yargı kararlarıyla EMEKLİLİK Uygulaması ve  DAVALARI” Kitabımızın  güncel 1152 sayfa/2016 yılı 4. baskısı  Türkiye genelinde tüm hukuk yayınevlerinin raflarında yer almaktadır.

Untitled-2ssk

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir