Genel Sağlık Sigortası

Yeşil kartlılara TÜP BEBEK !!!!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Şahin, Acıbadem Sağlık Grubu’nun, ”Hiç bir geliri ve çocuğu olmayan 2 bin 500 aileye tüp bebek yapmak istiyoruz, ancak tespit edemiyoruz. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?” talebiyle bakanlığa başvurduğunu belirterek, ”Sistemde 2,5 milyon hanenin ekonomik ve sosyal analizini yapabiliyoruz. Bu verileri 10 gün içinde alacağız. Bu sayı 2 bin 500’den fazla olursa ikinci bir çalışmayı da başlatacağız” dedi.

”Yeşil kartlı olanlara da tüp bebek desteği”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bir soru üzerine, Acıbadem Sağlık Grubu’nun ”Sosyal sorumluluk projesi olarak, hiç bir geliri ve çocuğu olmayan 2 bin 500 aileye tüp bebek yapmak istiyoruz, ancak bunları tespit edemiyoruz. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?” talebiyle bakanlığa başvurduğunu anlattı.

Sosyal yardımlara ilişkin sistemde 2,5 milyon hanenin ekonomik ve sosyal analizini yapabildiklerini belirten Şahin, bu verileri 10 gün içinde alacaklarını bildirdi.

Şahin, ”Bir anne olarak çevremden de evlatsızlığın ne kadar büyük bir sınav olduğunu biliyorum. Bu desteği vermemizin çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bu sayı, 2 bin 500’den fazla olursa ikinci bir çalışmayı da başlatacaklarını ifade eden Şahin, ”Şu anda yeşil kartlı olanlara yani en alttaki gruba da tüp bebek desteği vereceğiz. Mali durumu olmadığı için bebeği olamayan, bebek sahibi olmak istediği için de bu desteği alamayan ailelere sosyal devlet olarak, Acıbadem Hastanesi ile bu çalışmayı yürüteceğiz” diye konuştu.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir