Teşvik İşlemleri

Yeni Teşvik Sistemi'yle ilgili kararnameyi Bakanlar Kurulu imzaladı!!!!!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Yeni Teşvik Sistemi’yle ilgili kararnamenin Bakanlar Kurulu üyeleri tarafından imzalandığını belirtti.

Yeni Teşvik Sistemi’yle ilgili Bakanlar Kurulu Kararnamesi’nin süratle Bakanlar Kurulu’na sevk edildiğini anımsatan Çağlayan, şunları kaydetti:

”Zaten biz çalışmalarımızı daha evvel yapmıştık. Hele kanun çıksın görelim şeklinde bir çalışmamız olamaz. Biz proaktif çalışan bir bakanlığız, ben de yıllardır hep proaktif çalışmaya gayret eden biriyim ve süratle tüm Bakanlarımız sağ olsunlar, bir günde imzaları bitirdik. Sayın Başbakanımız Cumartesi gecesi saat 2’ye doğru Meksika’ya hareket etmeden önce imzaladılar. Gerçekten, baştan beri yoğun destek verdiler. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın da onaylaması ve Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla birlikte, Ya Allah Bismillah deyip, yarın sabah itibariyle düğmeye basacağız.”

Yarın sabah da bu konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyeceklerini belirten Çağlayan, daha önce konuşulmayan çok önemli konuların olduğunu bildirdi.

Çağlayan, düzenleyecekleri basın toplantısında iller, iller bazında sektörler, sektörlerle ilgili asgari yatırım tutarları ve yeni bir takım özel detayları ilk kez basının, halkın duyacağı şekilde açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir