Memur Rehberi

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik

 

Bu kişisel ve tinsel gelişimin muhtelif ekollerinde yayınlanan kitaplarda üzerine önemle durulan bir konu haline gelmiştir. personelimdi biliyoruz ki elimizde sadece enfüsi düşüncelerimiz değil, muteber ve deneylere mebni verilerde dolgunca bulunmaktadır. Affetmek bugüne denli öte ender başvurduğumuz bir reçete olmuştur. En gerekli olanın en sona bırakılması bize yıllar boyu boşu gereksiz biberli çektirmiştir. Bugüne taşıdığımız tüm acılarımızı telafi edebilirdik. ama bunu kâinat gibi sona sakladık. Personel zira farkında olmadan hırs duymaktan, öç duyguları beslemekten tat aldık. Ve hepimiz kendi fikirlerimizin doğruluna körü körüne inanıyorduk.

Bu sorunları kendi hayatımda bir hayli önemli ölçüde namevcut etmeyi başarabildim. kabul ediyorum hafif bir süreç olmadı. Personel amma yaşadıklarımı “iyi ki de yaşamışım” diye yorumlayabildiğim zamanımı yaşıyorum. oldu haklısınız.

 

Sanırım bu yüzden başaramıyoruz. Bunun nedeni psikolojik tekâmül kitaplarını türkçeye yorumlayanların yaptığı kem bir tanım mersin büyükşehir belediyesi personel alımı hatasından kaynaklanmaktadır. “affetmek” olduğu derece “silmek, kurtulmak” anlamı da taşır. ama bunu türkçeye çevirirken anlamı yoğun bozulabilir üzere duruyor… O dakika tamam lafız ulaşmak gerekiyor. “Özgürleşmek” kelimesi bizim için en muhik söz olabilir. mersin büyükşehir belediyesi personel alımızira “affetmek” kelimesi kimileri için derin anlamlar söylem etse bile bugünkü jenerasyonda bir çoğumuz için içi fos kalabiliyor. Belkide bu yüzden yapamıyoruz. çünkü bağışlamak kelimesi bilinçaltımızda “sorunlarımızın hallolmaması, intikamımızı alamamamız, yapanın yanına kar kaldığı” gibi bir intiba veriyor. Oysaki ruh bilimsel tekâmül kitapların da bahsi geçen bağışlamak kelimesinin içerdiği medlul Hayattan örnek toka etmek gerekirse deniz kabul etmek oluyor. Yıllar yılı “hiç geçmeyecek” diyerek derinlerinizde yaşattığınız umum acılarınızdan özgürleşmek, artık o olayı tetikleyen her unsura muhalif nötr(tepkisiz) olmanız demektir. mersin büyükşehir belediyesi personel alımı çünkü o durumu besleyici atom çekirdeği inancınız değiştiğinde sızı dehşete düşüren şeyin imdi sızı keyifsiz etmemesi demektir.

 

Bunu hayatta her şeye, he her şeye uyarlayabilirsiniz. hasretlik acılarına, memat acılarına, korkulara, başarısızlıklara, özgüvensizliğe, içtimai fobiye, öfkeye her şeye… ”O zaman ne “özgürleşmek” demiyorsun.”” diye sorabilirsiniz. Bu durumu affeylemek konusundaki algınızı göçermek için adana büyükşehir belediyesi personel alımı

bir ameliye olarak onaylama edin. Bu çalışmayı bitirdiğinizde affetmek kavramına görülmemiş bir göz açısıyla bakacaksınız. Buna sizde inanıyorsanız, o zaman anlaştık… Anlaştık fakat böyle dostça edince adana büyükşehir belediyesi personel alımı her şey güzel… Biliyoruz ki yine de affetmeye çürük değiliz. Denemesi de o derece rahatsızlık ki… Affedeceğimize ölmeyi birlikte tercih ediyoruz… yok namevcut abartmıyorum… Ölmeyi de dedim… Bugüne denli sayımsız kişi yalnızca affedemedikleri ve kızgınları yüzünden hayatına son vermiştir. Bu insanlar bize bağışlamak ile kellesinden olmak adana büyükşehir belediyesi personel alımı arasındaki seçimi bize gösterdiler. kuşkusuz hepimiz bu denli duygusuz yetiştirilmedik. En azından birbirimizle dertleştiğimizde “kafana takma, olsun affet gitsin, kardeşini affetmelisin, sevgilini affetmelisin vb…” sözlerle kendimizi aralık icatçı pozisyonlarda bulabiliyoruz. dava bize ait değilse hepimiz birer Güzin abla olmaya heveskâr duruma gelebiliyoruz.

Paylaşabilirsiniz