Genel

KİK:onbinde 5 kurum

İhale Süreci Tamamlanmış ve Sonuç İlanı Yayımlanmış İhalelerinde Onbinde Beş Kurum Payı Yatırılmadığı İçin İhale Kayıt Numarası Alamayan İdarelerin Dikkatine Bilindiği üzere, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında yapılan ihalelere ilişkin düzenlenecek sözleşmelerden, bedeli anılan Kanunun 53 üncü maddesinin (j) bendinin (1) numaralı alt bendinde belirtilen tutarı aşanların, sözleşme bedelinin onbinde beşinin yükleniciler tarafından Kurum hesaplarına yatırılması gerekmektedir.

İhale süreci tamamlanmış ve sonuç ilanı yayımlanmış, ancak onbinde beş payı Kurum hesaplarına yatırılmamış olan ihalelere ilişkin olarak idarelerin bu tutarları Kurum hesaplarına yatırtmaları gerekmektedir. Aksi takdirde EKAP üzerinden ihale kayıt numarası alınamayacaktır.

Bu sözleşmelere ilişkin olarak onbinde beş payları yükleniciler tarafından Kurum hesaplarına yatırıldıktan sonra idarelerin bu ihalelere ilişkin “Sonuç Formu Güncelleme” ekranından “Kik Payı Tahsilat Bilgileri”ni yüklenici bazında güncellemeleri gerekmektedir. (Örnek ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır.)

Yatırılmamış Kurum paylarının yatırılması ve sonuç formu güncellemelerinin yapılmasını müteakiben ihale kayıt numarası alınabilecektir.

İdarelere önemle duyurulur.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir