Genel

önemli!!! KİK DUYURUSU

  1. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelerce yapılan ihaleler 1.9.2010 tarihinden itibaren kısmen veya tamamen Kurumumuzca geliştirilen ve yönetilen Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yürütülmektedir. Kurumumuz, adına kayıtlı olan www.kik.gov.tr, https://ekap.kik.gov.tr, www.ihale.gov.tr ve www.ekap.gov.tradresleri dışında başka bir internet adresi ile hizmet vermemektedir.

Ancak, internet adreslerinde  “ihale”,“ekap” ve benzeri kelimeleri veya EKAP görsellerini kullanan bazı siteler ihale sürecine ilişkin faaliyet göstermektedir.  Bu web sitelerinin isimlerinde “ihale”, “ekap” adlarının veya görsellerinin kullanılması EKAP kullanıcılarını yanıltabilmektedir. Ayrıca bu tür siteler kullanılarak EKAP “Kullanıcı Adı ve Şifresi”nin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi riski vardır.

EKAP kullanıcıları tarafından, Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliği’nin 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca kullanıcı adları ve şifrelerinin muhafaza edilmesi ve yetkisiz kişilere kullandırılmamasının kendi sorumluluklarında olduğu bilinmelidir. Bu husus ayrıca Kurumumuz ile yapılan idare ve gerçek/tüzel kişi protokollerinde de belirtilmiştir.

Açıklanan nedenlerle, EKAP kullanıcılarının yukarıda belirtilen internet adreslerine itibar etmemeleri ve  herhangi bir internet sitesinde şüpheli bir durum ile karşılaşmaları halinde, EKAP Çağrı Merkezini (444 0 545 – KİK) arayarak durumu Kurumumuza bildirmeleri gerekmektedir. (KİK)

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir