İnsan Kaynakları

İTİCÜ’den ÜDS ve KPDS öncesi eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ), akademik kariyer yapmak isteyenlere yeni bir imkân sunuyor. Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na (KPDS) hazırlık eğitim programı verilecek. ÜDS’de, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç ayrı alanda verilecek eğitim ile adayların hedefledikleri puanı almalarının yolu açılacak.
Eğitim programı kapsamında, sınav tekniklerinin geliştirilmesi, dil yapıları ve sözcük bilgisine yönelik çalışmaların yanı sıra ÜDS dengi deneme sınavlarının örnekli çözümlemeleri ile geçmiş yıllarda çıkmış soruların incelenmesi mümkün olacak.
Yüksek lisans, doktora gibi akademik kariyer hedefleyen, devlet kurumlarında çalışıp statüsünü yükseltmek isteyenlerin katılabileceği eğitim programı 5 Eylül 2011 tarihinde başlayacak ve 4 hafta (96 saat) sürecek. Uzman akademik kadronun vereceği eğitimlere yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli de katılabilecek.
Öte yandan; İTİCÜ, KPDS’ye hazırlanan adaylar için de eğitim programı başlatıyor. 7 Eylül 2011’de başlayacak olan eğitim programı 90 saat sürecek. Her iki alanda eğitimin bedeli ise KDV dahil 1.188 TL olarak belirlendi.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir