İşsizlik Sigortası ve İŞKUR İşveren

İşyeri bilgi formu ve aylık işgücü çizelgesi

Tüm işyerleri, İşyeri Bilgi Formu’yla(Form 7-1) birlikte Form 7-2 (1) ve (2)’yi  de takip eden ayın ilk haftası içinde işyerinin bulunduğu İşkur İl/Şube Müdürlüğüne gönderir

 Form 7-2 (1) de; 1)Geçen ay sonu itibarıyla çalışanlar,  ay içinde  işe alınanlar, ay içinde işten ayrılanlar ve ay sonu itibarıyla çalışanlar sütunlarında Belirsiz, Belirli ve Kısmi Zamanlı İş Sözleşmelerine göre  yer altı ve su altı işlerinde çalışanlar da dahil edilerek gösterilecektir.

2) Yer altı ve su altı işlerinde çalışanlar, Kurumca özürlü kontenjan hesaplamasına dahil edilmeyecektir. Ayrıca, özürlüler yer altı ve su altı işlerinde çalıştırılmayacaktır. 

Geçen ay sonu itibarıyla çalışanlar,  ay içinde  işe alınanlar, ay içinde işten ayrılanlar ve ay sonu itibarıyla çalışanlar sütunlarında Belirsiz, Belirli ve Kısmi Zamanlı İş Sözleşmelerine göre  yer altı ve su altı işlerinde çalışanlar da dahil edilerek gösterilecektir.

2- Yer altı ve su altı işlerinde çalışanlar, Kurumca özürlü kontenjan hesaplamasına dahil edilmeyecektir. Ayrıca, özürlüler yer altı ve su altı işlerinde çalıştırılmayacaktır.

İşyeri bilgi formu ve çizelge örnekleri 

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir