Genel

Elektronik Kamu İhale Bültenine ilişkin en çok sorulan sorular ve cevapları

1) Elektronik Kamu İhale Bülteni ( EKİB ) Nedir?
4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında yapılan, yaklaşık maliyeti belirli bir tutarın üstünde olan kamu alımlarına ilişkin ihale ilanlarının Kamu İhale Bülteninde yayınlanması Kanunen zorunludur. Elektronik Kamu İhale Bülteni, söz konusu kamu alımlarına ilişkin ihale ilanlarını içeren ,internet üzerinden kayıtlı kullanıcılara ulaştıran kamu ihale ilanları dağıtım servisidir. 2007 Yılından itibaren Kamu İhale Bülteni Basılı Olarak dağıtılmamaktadır.
2) Elektronik Kamu İhale Bültenine bir bedel ödemelimiyim
Elektronik Kamu İhale Bültenine herhangi bir bedel ödenmemektedir.01.01.2007 tarihinden itibaren Elektronik Kamu İhale Bülteni erişimi ücretsizdir.2006 yılında abone olanlar var olan kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak bülteni takip edebilirler.
3) 2007 yılı abonesiyim tekrar abone olmalımıyım?
2007 yılında abone olanlar eski kullanıcı kodu ve şifresi ile herhangi bir ücret ödemeden EKİB’i takip edebilirler.
4) Elektronik Kamu İhale Bültenine nasıl ulaşabilirim?
Web sayfamızdan Elektronik Kamu İhale Bülteni bölümünden giriş yaparak Kamu İhale Bülteni 2007 yılı kayıt başvurusu linkinden kayıt yaptırmak suretiyle bülteni takip edebilirsiniz.
5) Elektronik Kamu İhale Bülteni Şifremi unuttum/kaybettim ne yapmalıyım?
Web sayfamızdan Elektronik Kamu İhale Bülteni bölümünden giriş yaparak gelen ekranda Şifremi unuttum kısmından işleminizi yapabilirsiniz.

 

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir