Teşvik İşlemleri

Ar-Ge merkezlerine teşvikler-destekler artırılacak!!!!!!!!!!!!!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ar-Ge merkezlerine sağlanan desteklerin gözden geçirileceğini ve bu merkezleri geliştirmek için neler yapılması gerektiğinin tespit edileceğini söyledi.Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’ne katılan Ergün, burada yaptığı konuşmada, zirvede Ar-Ge merkezlerine sağlamış oldukları destekleri gözden geçireceklerini ve bu merkezleri geliştirmek için neler yapılması gerektiğini tespit edeceklerini söyledi.

2008’de kanunun çıktığını ve 2009’da faaliyetlere başlanıldığını anımsatan Ergün, bir kaç yılda bir bu tür faaliyetlerde gözden geçirme yapılması gerektiğini ifade etti.

Fikri mülkiyet hakları, Ar-Ge personeli uzmanlık düzeyi, yayın kalitesi ve üniversite-sanayi işbirliği kategorilerinde başarılı olan Ar-Ge merkezlerine ödül vereceklerini aktaran Ergün, 60 kadar Ar-Ge merkezinin kurduğu stantlarda, bu merkezlerin ne kadar kaliteli ve değerli çalışmalara imza attığını görme imkanı bulacaklarını söyledi.

Türkiye’nin 2023 yılında, 2 trilyon dolarlık milli gelir rakamıyla dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı hedeflediğini anımsattı. 

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir