Genel

SGK sigorta hizmet dökümü detayı

SGK sigorta hizmet dökümü detayı aracılığı ile prim gün bilgilerini öğrenebileceksiniz. SGK çalışan prim ve gün sayısı sorgulama ekranlarını kullanarak ne kadar primlerinizin yattığını öğrenebilir ve prim gün sayısı detaylarınızı da ilgili sorgulama ekranından takip edebilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumu ülkemizde farklı sistemlerin ve çalışan bilgilerinin sorgulandığı ender sistemlerden biridir. SSK prim dökümü sorgulama ve gün sayısı öğrenme işlemleri de bu sorgulama ekranı üzerinden takip edilen bir sistem olarak görülmektedir. çalışanın ilgili sorgulama hizmetini gerçekleştirmesi için öncelikle sisteme çalışan sicil numarası ve tc kimlik numarası gibi bilgileri girmesi gerekmektedir. Sosyal güvenlik kurumu aracılığı ile bilgi sorgulaması gerçekleştirmek isterseniz sizler de ssk hizmet dökümü sayfasından bu bilgiler ekrana girişini gerçekleştirebilirsiniz.
SGK Hizmet Dökümü İle yapılan sorgulamalar nelerdir?
—- 4A Hizmet Dökümü sayfasını kullanarak toplamda ne kadar priminizin olduğunu öğrenebilirsiniz,
—– Çalıştığınız kuruma yönelik sigorta primlerinizin hangi maaş tutarından ödendiğini ilgili ekrandan öğrenebilirsiniz,
—– Emeklilik işlemleri için gerekli bilgilere hizmet dökümü sayfasından erişebilirsiniz,
—- Sigorta primlerinizin yatırılıp, yatırılmadığını kolayca kontrol edebilir gerekirse erkenden hak arayışına başvurabilirsiniz,
—– İşe giriş ve çıkış tarihlerini hizmet dökümü sayfasından öğrenebilirsiniz,,
—– Hizmet dökümünüzü ekrandan yazdırarak talep edilen kurumlara verebilirsiniz aşağıdaki kaynaklardan sgk hizmet dökümü çıktısı alabilir veya sigorta dökümlerine ulaşabilirsiniz.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

SİGORTA SORGULAMA DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Sosyal sigortalar kurumu sayfası üzerinden gerçekleştirilmekte olan sorgulama hizmetlerine baktığımız zaman çalışanların işe giriş bildirgeleri, emeklilik sorgulama hizmetleri, çalışan prim öğrenme işlemleri gibi daha aklımıza gelebilecek çok sayıda sorgulama sorgu sayfası üzerinden sorunsuz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Sizler de sgk çalışan sorgulama sayfasına girişinizi gerçekleştirerek sgk gün sayısı sorgulama ekranına kolaylıkla girebilir ve bilgileri ilgili sorgulama ekranından takip edebilirsiniz. SGK sorgulama işlemlerinin her biri ilgili sorgulama sayfası üzerinden takip edilebilmekte ve çalışana ait prim gün sayıları da bu şekilde kolaylıkla takip edilebilmektedir. Yukarıda belirtilmiş olan kaynak sorgulama sayfaları hem sigorta sorgulama ekranı hem de sgk hizmet dökümü hakkında ayrıntılı bilgiler sunmaktadır. E devlet girişine herhangi bir sebeple gereksinim duymadan yapılan bu sorgulama hizmetlerinin asıl amacı çalışan vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamadan sorgulama hizmetini yapabilmeleri ve resmiyete en yakın sonucu elde edebilmelerinin sağlanmasıdır. Son dönemlerde uygulanmakta olan bu hizmet ile çalışma hayatına dönük çok sayıda bilgi elde edilebilmektedir.

Kaynak: isakarakaş

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir