Genel Sağlık Sigortası

SGK MEDULA-HASTANE SİSTEMİNİ Kulananlar..DİKKAT!!

 MEDULA-HASTANE SİSTEMİNİ KULLANMAKTA OLAN ÜÇÜNCÜ BASAMAK SAĞLIK HİZMET SUNUCULARININ DİKKATİNE

Sağlık Uygulama Tebliğinin 4.2.2. Yatarak Tedavilerde Ödeme başlıklı bölümünün birinci fıkrası “……..Ancak, EK-9 Listesinde yanında (*) işareti bulunan işlemler ve SUT metninde EK-9 Listesi üzerinden faturalandırılacağı belirtilen işlemler dışında kalan EK-9 Listesindeki işlemler, üçüncü basamak sağlık kurumları; yanında (*) işareti olmayan işlemleri EK-8 veya EK-9 Listelerinin hangisini esas alacaklarına ilişkin tercihlerini Ocak ve Temmuz aylarında MEDULA Sisteminde belirteceklerdir.” uyarınca,2013 yılı ilk yarısı için üçüncü basamak sağlık hizmet sunucularının

MEDULA-hastane sistemi üzerinden faaliyet vermekte oldukları tüm branşlarda, branş bazında SUT eki Ek-8 veya Ek-9 listesi üzerinden faturalandırma yapabilmeleri için düzenleme yapılmıştır.

Bu itibarla,

Faaliyet götermekte olduklarıbranşar içn öceki döemde fiyatlandıma yötemi seçişolan sağı hizmet sunucularıda;

a)Branşa ödeme yöntem değşkliğ yapımak isteniyor ise, değşklik istenen her bir branşiçn “Tesis tarihç” başılıböüde “Geçrlilik tarihi” 01.02.2013 olarak girilerek istenen öeme yötemi (Ek-8 veya Ek-9) gücellenmelidir.

b) Branşöeme yöteminde 01.02.2013 tarihi itibari ile değşklik yapımamasıhalinde,bir önceki dönemde belirlenmişolan ödeme yönteminden faturalandıma yapımaya devam edecektir.

c) Üçücübasamak sağı hizmet sunucusu olarak yeni hizmet vermeye başayacak olan veya üçücübasamağ yüseltilen sağı hizmet sunucularıiçn, bu seçmin yapıabilmesi içn Genel Sağı SigortasıGenel Müülüğü- Sağı Hizmetleri Daire Başanlığıa yazııbildirimde bulunulmasıgerekmektedir.Bu kapsamda yeniden yapıacak olan tercihler ile ilgili faturalandıma kuralları01.02.2013 tarihinden itibaren alıan ilk takipler kapsamıda uygulamaya alıacaktı.

Branş bazlı seçİm işemlerinin 31.01.2013 tarihi mesai saati sonuna kadar yapıması gerekmektedir. (SGK DUYURUSU)

 

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir