İşçi Alacak ve Tazminatları

Kıdem tazminatında çalışanların hakları korunacak

Başbakan Yardımcısın Ali BABACAN: Çalışanların kazanılmış haklarına zarar getirici çalışma yapmayız. Hükümet kararı haline gelmeden hiç bir duyuma inanmayın. Başbakan Yardımcısı: Çalışanların kazanılmış haklarına zarar getirici çalışma yapmayız. Hükümet kararı haline gelmeden hiç bir duyuma inanmayın.Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, basında kıdem tazminatı ile ilgili yer alan haberleri değerlendirdi.  “Hükümet kararı haline gelmeden hiç bir duyuma inanmayın.” diyen Babacan, “Çalışanlarımız rahat olsunlar. Onların kazanılmış ya da mevcut haklarına zarar getirici bir çalışma yapmayız.” açıklamasını yaptı.

Babacan, “Gazetelere yansıyan paramatrelerin hiç bir geçerliliği yoktur. Çalışmalar henüz ekonomi koordanisyon kuruluna gelmemiştir. Sosyal taraflarla daha istişare yapılmamıştır. Kuşkuşuz bir fon fikri vardır. Ama amacı bunun ana fikri çalışanların haklarını korurken, işverenlerin üzerindeki yüklerin öngörülebilir bir çerçeveye oturtmaktır. Dolayısıyla iki dengeyi kurarak bu alanı reforma etmek istiyoruz. Onun dışında kimden ne bilgi alırsanız buna inanmayın.” diye konuştu.

Babacan sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz etraflıca bunu çalıştıktan sonra gerekli açıklamaları yapacağız. Bizden duymadıkça, hükümet kararı haline gelmeden hiç bir duyuma inanmayın derim, çalışanlarımız rahat olsunlar. Onların kazanılmış ya da mevcut haklarına zarar getirici bir çalışma yapmayız.”

Kaynak:TRT.net.tr/20.7.2011


Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir