İşçi Alacak ve Tazminatları SGK Emeklilik

KEY ödemesi bugün başladı. ödemenizi almayı unutmayın

DUYURU  
  5664 Sayili Konut Edindirme Yardimi (KEY) Hak Sahiplerine Ödeme Yapilmasina Dair Kanun ve 14.08.2007 tarih 26613 Sayili Resmi Gazete’de yayinlanan Konut Edindirme Yardimi Hak Sahiplerine Ödeme Yapilmasina Dair Yönetmelik Hükümlerine göre; Konut Edindirme Yardimi ödemelerine 28.07.2008 tarihinde baslanilmistir. 08.12.2009 tarih 5939 sayili Kanun ile 07.01.2010 tarih ve 27455 sayili Resmi Gazetede yayimlanarak yürürlüge giren Yönetmelik geregince, ve 02 Kasim 2011 tarih 28103 mükerrer Resmi gazetede yayimlanarak yürürlüge giren 662 sayili Kanun Hükmünde Kararnameye göre hak sahiplerine yapilacak ödemelere 12.12.2011 tarihinde baslanilacaktir  
 

  • Ilgili Kanun geregi Tasfiye Halinde T. Emlak Bankasi A.S. tarafindan bildirilen listeler, hak sahipliginin tespitine esas olmak üzere Resmi Gazetede 12.12.2011 tarihinde ilan edilecek olup, hak sahiplerinin alacaklari KEY tutarlari bu tarihten itibaren www.keyodemeleri.com internet sitemizden sorgulanabilecektir.
  • Vatandaslarimizin, T.C. Ziraat Bankasi’na basvurmadan önce Resmi Gazete’de yayimlanan listelerde isminin ve KEY ödeme tutarinin bulunup bulunmadigini internet sitemizden sorgulamalari önem arz etmektedir.
  • T.C. Kimlik No ve yabanci kimlik numarasi/vergi kimlik numarasi ile yapilan sorgulama sonucunda listede isimleri yer almayan, TCKN ve yabanci kimlik numarasi/vergi kimlik numarasi bulunmayan hak sahipleri ile Konut Edindirme Yardimi hak sahibi oldugunu veya ödeme miktarinin dogru olmadigini ileri süren kisilerin, öncelikle adlarina ödeme yapan kurumlara (kesintilerini yatiran kurumlara) bu kurumlardan sonuç alinamamasi durumunda ise Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat etmeleri gerekmektedir.
  • KEY ödemeleri Türk vatandaslarina T.C.Kimlik Numarasiyla yabanci uyruklu hak sahiplerine ise Yabanci Kimlik Numarasi/Vergi Kimlik Numarasi ile yapilacaktir. Kurumlar tarafindan T.C. Kimlik No ve Yabanci Kimlik Numarasi/Vergi Kimlik Numarasi bildirilmeyen hak sahiplerine ödeme yapilmayacaktir.
  • T.C. Kimlik Numarasi ve Yabanci Kimlik Numarasi/Vergi Kimlik Numarasi ile yapilan sorgulama sonucunda görülen ödeme miktarina itirazi olmayan hak sahipleri ödemelerini, T.C. Ziraat Bankasi Subeleri’nden T.C. Kimlik No/Yabanci Kimlik Numarasi ile birlikte Nüfus Cüzdani, Ehliyet veya Pasaport (yabanci uyruklular için sadece Pasaport) ibraz etmek suretiyle alacaklardir. KEY tutarini almak üzere Banka’ya yapilacak basvurularda, vatandaslarimizin kimlik fotokopilerini yanlarinda bulundurmalari islemlerinin kisa sürede yapilmasi açisindan önemlidir.
  • KEY hak sahiplerinden T.C. Ziraat Bankasi’nda hesabi ve bu hesabina iliskin Bankkarti bulunanlar, T.C. Ziraat Bankasi ATM’lerinden paralarini alabileceklerdir.
  • Hak sahibinin ölmüs olmasi halinde, veraset ilamina istinaden yapilacak ödemelerde yasal mirasçilarin tümünün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortakligina temsilci atanmasi gerekmektedir. Istirak halinde mülkiyetin müsterek mülkiyete dönüstürüldügüne dair mahkeme kararinin ibraz edilmesi halinde ise hisse oraninda ödeme yapilacaktir.
  • Ilgili Kanun uyarinca Resmi Gazete de ilan tarihinden itibaren bes yil içinde talep edilmeyen alacaklar Hazineye irad kaydedilir.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir