Memur Rehberi

Kamu tesisleri ve lojmanları nasıl değerlendirilecek

Kamuya ait sosyal tesislerin ekonomiye kazandırılması için yapılan çalışmaların bir an önce tamamlanabilmesi için bakanlıklar ile diğer tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ikinci mektubu göndermesine ilişkin soru üzerine Maliye Bakanı, Şimşek, amaçlarının kamunun elindeki sosyal tesisleri ekonomiye kazandırmak olduğunu belirtti.

Şimşek, bu sosyal tesislerin arzulanan verimlilikle çalıştırılmadığını ifade ederek, bu tesislerde çok ciddi yerlerde bir kapasite oluşturulduğunu söyledi.

Bütün bakanlık, üst kurul ve KİT’lerin ellerindeki envanteri bildirme tarihinin 5 Temmuz olduğunu belirten Şimşek, “Maliye Bakanlığı olarak bunların üzerinde çalışacağız. Sonra gerekirse ‘ekonomiye hangileri kazandırılabilir?’ diye bir çalışma yapacağız. Turizm sektörü çok önemli bir sektör. Amacımız sektöre yeni alanlar, imkanlar oluşturmak ve kamunun mülklerini ekonomiye daha verimli şekilde kazandırmaktır.”

“Sahil şeridindeki sosyal tesislerden mi başlayacaksınız?” sorusu üzerine Şimşek, ekonomik olarak en mantıklı olan yerlerden başlayacaklarını kaydetti.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir