Memur Rehberi

İşçi- memur AYRIMI kaldırılacak!!! Yerine sadece "Çalışan" gelecek!!!

AKP Genel Başkan Yardımcısı  Tanrıverdi, ”AK Parti olarak hedefimiz çalışanları işçi memur diye ayırmadan, çalışanlar olarak birleştirmek, emek sarfedenleri, alın teri dökenleri aynı safta toplayarak standart birliğini temin etmektir” dedi. Tanrıverdi, Hükümetin işçi ve memur sendikaları için önemli düzenlemeler yaptığını söyledi. Tanrıverdi, 1 Ekimde TBMM’nin açılması ile birlikte görüşülecek önemli kanunlardan birisinin de işçi sendikalarına ait kanuni düzenlemeler olacağını vurguladı. 

Hüseyin Tanrıverdi, şöyle konuştu: 

”AK parti olarak hedefimiz, çalışanlar arasında işçi memur ayrımını kaldırarak, standart birliğini temin etmektir. Çalışanlarımızı, işçisi ile memuru ile bir araya getirmeliyiz. Standart birliğini norm birliğini sağlamalıyız. Çalışanlara sunulan imkanlar eşit ve adil olmalı. Çalışanlarımız da aynı heyecanla hedefe kilitlenmeli, memleketimizin kalkınması, insanımızın refah düzeyinin artırılması için gayret göstermeliler.” 

Tanrıvedi, ülkenin ekonomik şartları doğrultusunda çalışanları enflasyona ezdirmediklerini dile getirdi. 

Tanrıverdi, sözlerini şöyle tamamladı: 

”Bizden önceki dönemlerde toplu görüşme adıyla taraflar anlaşamadıkları takdirde bir sürü eylemler olurdu, taşkınlıklar yaşanırdı. Ama şimdi görüyorsunuz ki hükümetimiz ülkemizin ekonomik şartları doğrultusunda verebileceğinin azamisini çalışanlarına vermekte. Ama en önemlisi kamu çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemektedir. İl özel idarelerimiz, belediyelerimiz de imkanları ölçüsünde toplu iş sözleşmesine ilaveten ‘Sosyal Denge Sözleşmesi’ yapıyor. Sosyal Denge Sözleşme imkanı yine bizim dönemimizde toplu sözleşme hükümleri doğrultusunda verilmiş oldu. Hükümetimiz, özellikle çalışanların ücretleri konusunda önemli bir vampir olan enflasyonu yok etmiştir. Bizden önceki dönemlerde enflasyonlar yüzde 60′lara 80′lere çıkardı. Ama masaya oturulduğunda yüzde 10′lardan yüzde 5′lerden sözleşme yapılırdı. Enflasyon rakamını yakalamanız mümkün değildi. Zamlı maaşımızı alır almaz ertesi günü enflasyon vampiri tarafından emilirdi. Ama şimdi enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmüş bir hükümet var. İşçimizi memurumuzu, halkımızı yüksek faize boğdurmayan bir hükümet var.”

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir