Genel Sağlık Sigortası

Gözlükçüler dikkat!!! 31.08.2012 tarihine kadar gerekli düzeltmeleri unutmayın!!!

 Genel sağlık sigortalısı ve bunların bakmakla yükümlü oldukları kişilerin ihtiyacı görmeye yardımcı tıbbi malzemelerden olan gözlük cam ve çerçeveleri 01/07/2012 tarihinden itibaren Kurumumuzca TİTUBB’a kayıtlı karekodlu olarak temin edilmektedir.

Kurumca yapılan incelemede, bazı optisyenlik müesseselerinin sisteme kayıt yaptıkları halde ürünlerin lot/parti/seri nolarını eksik girdikleri veya hiç girmedikleri için, Medula Optik Sistemi tarafından bu verilere ulaşılamadığı tespit edildiğinden, Medula Optik Sisteminin daha düzgün ve verimli çalışması ve optisyenlik müesseselerinin her hangi bir hak kaybına uğramamaları için, Kurumumuz ile Sağlık Bakanlığı yetkilileri arasında yapılan görüşmeler neticesinde, ilgililerin ellerinde bulunan gözlük çerçevelerinin TITUBB kayıtlarının düzeltilmesi ve eksikliklerinin giderilmesi amacıyla süreci tamamlayamayan optisyenlik müesseselerine Sağlık Bakanlığı tarafından giriş izni verilmiştir.

31/08/2012 tarihinden sonra yapılan girişler Kurumca karşılanmayacağından, optisyenlik müesseselerinin Eylül ayı ödemelerinde sorun yaşamamaları için girişlerin 31/08/2012 tarihine kadar bitirilmesi gerekmektedir. (SGK)

 

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir