Genel

Erken Rezervasyon Çağın Hastalığıdır!

Erken rezervasyon son dönemlerde tatilcilere tanınan en önemli ayrıcalıklardandır. Kış döneminden otel rezervasyonlarınızı yaptırmanız durumunda birçok tesisin yaz aylarında uyguladığı fiyatın hemen hemen yarısına tatilinizi geçirme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu ayrıcalıkla hem istediğiniz otelde ve oda da kalma şansına sahip oluyorsunuz hem de avantajlardan faydalanmış oluyorsunuz. Özlemle yapmayı planladığınız tatilinizi, ayırdığınız bütçenin de altında bir ücrete yapma şansı tatilin keyfinize daha da bir keyif katacaktır.

Erken rezervasyon fırsatlarının sağladığı avantajlı tatil imkanının yaygınlaşması ile birlikte kış aylarından itibaren bir çok tesisin doluluk oranları da belirginleşmeye başlamaktadır. İnsanları bu konuda tedirgin eden tek unsur, olası bir sorun halinde tatile gidilememesi durumunda ödenen paranın ne olacağıdır. Ödenen ücretin geri alınamaması, rezervasyon yaptığınız otelden memnun kalmamanız, tatil için gittiğiniz yer de yerinizin ayrılmadığını veya bir karışıklık olduğunu görmeniz gibi kişinin aklını kurcalayan birçok sorun yaşanabilmektedir. Bu tarz sorunların dönem dönem yaşanması ve tatilcinin mağdur edilmemesi için seyahat sigortası geliştirilmiş olup, kişinin tatilini öderken belli bir yüzdesini sigorta kapsamında tur operatörlerine ödemesi  halinde, aksilik yaşanması durumunda parasını geri alma şansına sahip olmaktadır. Erken rezervasyon‘un sağladığı avantajlarından yararlanılarak yaptırılan otel rezervasyonları uygun ücretli tatil imkanı sağladığı gibi garantisi tatil fırsatını da tatilcilere yaşatması, o tatilin daha başlamadan huzurlu geçmesine vesile olacak ayrıntılardandır. Yurtiçinde tatilinizi geçirmeyi planlıyorsanız, Fethiye, Çeşme, Bodrum, Marmaris, Kuşadası,  Ayvalık,  Antalya gibi gözde olan tatil bölgelerinden en ucuz ve en avantajlı tatil fırsatını erken rezervasyon sayesinde rahatlıkla oluşturma şansına sahipsiniz.

Konaklama alanları ve tur operatörlerinin kış aylarından bir araya gelerek bu sistem için özel ve uygun fiyatlarını oluşturarak, acenteler aracılığı ile duyurmalarıyla, erken rezervasyon dönemi başlamış olmakta, tatilcilere ise çok özel indirimler ve fiyatlar sunmaktadırlar. Bu sistem ile ilgili uygulanacak paket programlar, internet, gazete ve medya aracılığı ile tatilcilere duyurulmakta ve rezervasyonlar için geri dönüşler beklenmektedir. On yıldır süren bir uygulama olan bu sistem son birkaç yıldır daha çok adını duyurmakta ve tatilciler tarafından faydalanılmaktadır. Doluluk oranlarının artması ile birlikte fiyatlarda artış göstermekte, özellikle yaz aylarında tatil yapmak imkansız hale gelmektedir. Paranız dahi olsa bu sefer yer bulma ya da istediğiniz tesis de ve oda da yer sıkıntısı yaşama sorunları oluşmaktadır.

erken rezervasyon

Tur operatörleri ve konaklama tesisleri arasında yapılan yazılı sözleşmelere doğrultusunda, öncelikle taban fiyatlar baz alınmakta, doluluk oranlarına göre de indirim oranları değişkenlik göstermektedir. Bu fırsat dan yararlanan tatilciler  hem indirimli fiyatlardan yararlanmış olmakta hem de özel indirimler ya da hediyeler kazanmış olmaktadırlar. Belirli periyot aralıklarına göre belirlenen fiyatlar, tatilini bahar, yaz, sonbahar döneminin hangisinde geçirmeyi düşünüyorsa tatilci ona göre ücret netleştirilmektedir. Rezervasyonlar ne kadar erken yaptırılırsa o kadar ucuza tatil yapma şansına sahip olmaktasınız. Tatil zamanınızı ve nereye gitmek istediğinizi belirlediğiniz an, rezervasyon işlemlerinizi de garanti kapsamında gerçekleştirmektedir. Antalya Erken Rezervasyon Otelleri için Tur operatörleri içinde yer alan satış danışmanları tatilinizi nerde geçirmek istediğiniz konusunda kararsız iseniz sizin tercihlerinize, bütçenize ve aile yapınıza göre uygun olan konaklama tesisleri konusunda yardımcı olmakta ve internet ya da acente katalogları üzerinden o tesisin tanıtımını yaparak, sizleri bilgilendirmektedir. Günümüzde teknolojinin rahatlıkla herkes tarafından kullanılması da bu konuda yardımcı olmakta, tatilinize çıkmadan önce gideceğiniz yerle ilgili iyi ya da kötü izlenimleri öğrenme, fikir edinme ve resimlerini görme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Erken Rezervasyon otelleri sayesinde tatil zamanı sizleri büyük dertlerden kurtarır. Rahat bir şiekilde tatil yapmayı herkes ister ama çoğu insan tatil yaparken rahat olamaz. Sizler de tatilinizde maddi yönden rahat etmek istiyorsanız önceden ödemeye başlayarak tatil zamanı sadece deniz kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

Antalya Erken Rezervasyon Otelleri indirimlerinden faydalanmak için http://www.gezinomi.com/erken-rezervasyon-otelleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir