Genel

Değerli Meslektaşım Naci ŞAHİN, şehit edildi.

Sosyal Güvenlik Muğla İl Müdürlüğü görevini sürdürmekte iken kendi personeli tarafından uğradığı silahlı saldırı sonrası il müdürlüğü binasında hayatını kaybeden Müfettiş Naci Şahin’in ailesine ve biz meslektaşları ile tüm sevenlerine ALLAH’tan sabır diler, mekanının cennet olmasını yüce ALLAH’tan niyaz eylerim. İsa KARAKAŞ

Sosyal Güvenlik Ege Bölgesi İl Müdürleri Koordinasyon Kurulu toplantısı için SGK İl Müdürlüğü toplantı Salonu’nda bulunan Muğla İl Müdürü Naci Şahin, İzmir İl Müdürü Mustafa Keskin, Aydın İl Müdürü Yavuz Poyraz, Denizli İl Müdürü Ahmet Kurt ve Balıkesir İl Müdürü Cem Dinç, toplantı öncesi sohbet ettikleri sırada içeri SGK Muğla İl Müdürlüğü’nde Tescil Şefi olarak görev yapan Hasan Sünnetçi içeri girmek istedi. SGK İl Müdürü Sekreteri Ülke Akça Hasan Sünnetçi’nin içeri girmemesi için uyarıda bulundu. Sekreter Akça,  Sünnetçi’nin elinde silah olduğu için engel olamadı. Hasan Sünnetçi  odadan içeri girer girmez ‘Naci ne haber lan’  demesinin ardından üzerindeki silahla Naci Şahin’in kafasına bir el ateş açtı. Açılan ateş sonrası Naci Şahin olay yerinde hayatını kaybetti. Balıkesir İl Müdürü Cem Dinç ve Uşak İl Müdürü Fevzi Gökçe ilk şaşkınlığının ardından toplantı salonundan kaçarak kendini dışarı attı.

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden polis ekiplerinin aranmasının ardından Emniyet Müdürlüğü SGK İl binasının çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Olay yerine Muğla Valisi Fatih Şahin, İl Emniyet Müdürü Kadir Ay, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün saldırgan Hasan Sünnetçioğlu’nu ikna etmek için içeri girdiler. Sünnetçioğlu’nu  ikna çabaları yaklaşık iki saat sürerken, saldırgan SGK İl Müdürü Naci Şahin’in makam odasından dışarıda bekleyen mesai arkadaşlarını ve basın mensuplarına seslendi. Saldırgan Sünnetçioğlu, “İki yıl boyunca ben namusumla çalıştım. Kimsenin hakkını yemedim. Çocuğumdan ve eşimden ayrı kaldım. Ben bu yaşananların hiç birini hak etmedim” dedi.

Sünnetçioğlu’nun bu konuşmasının ardından deva eden ikna çabaları sonuç verdi ve elindeki silahı içeride rehin aldığı Müdürlerden birisine vererek teslim oldu. Polis tarafından teslim alınan Hasan Sünnetçioğlu, gözaltına alınarak Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Sünnetçioğlu’nun emniyette alınacak ifadesinin ardından adli makamlara sevk edilecek.

Kaynak:STAR/08.04.2011

 

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir