İşçi Alacak ve Tazminatları

Basın Açıklaması:Hürriyet Gazetesinin Şahsıma Yönelik haberi HK.

Gerek 19 yıllı aşkın SGK (SSK Sigorta) Başmüfettişi olarak meslek hayatımda  gerekse 40’ı aşkın kitap yazarı, işsizlik, istihdam,kayıtdışılık ve sosyal güvenlik olmak üzere bir çok komisyonda aktif görev alarak, 500’ü aşkın makalem, ulusal gazete yazılarımla, bir çok üniversite ve bilimsel ortamda tebliğlerimle, işçi-memur-işveren-akademisyen ve bürokratların biraraya gelerek sosyal diyalog üzerine kurmuş olduğumuz  Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Der. Genel Başkanı olarak yıllarca çalışma hayatına, çalışma barışana olağanüstü  katkılarda bulundum. Çalışma hayatında en güvenilir İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak bugüne kadar işçi-işveren-memur ve diğer sosyal taraflar arasında her zaman tarafsız ve objektif  hareket ettim.

            Özelikle çalışanlar lehine başta emeklilik olmak üzere bir çok konuda aydınlatıcı eserlerimle ışık tuttum. Diğer yandan çalışanların hakları ve hak  arama yollarıyla ilgili olarak yıllarca internet sayfamda www.isakarakas.com ‘da tamamen ücretsiz, koşulsuz hizmet verdim.

            Buna karşın henüz katılmadığım bir “İnsan Kaynakları  Zirvesi”nde, zirvenin başlığı ve içeriği çarpıtılarak benim ve Kurumumun isminin karıştırılmasını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Zira sözkonusu programın içeriğine bakıldığında benim “ İŞE İADE DAVALARININ SONUÇLARI VE SGK UYGULAMALARI (14:45 – 15:45)” konusunda konuşma yapacağım açık ve net görülecektir.

          Buna rağmen  benim “İŞE İADE DAVASININ ENGELLENMESİ” konusunda çalışanlar aleyhine konuşma yapacağımı ima edilmesini  kınıyor ve adı geçen gazeteden bu haberin düzeltilmesini bekliyorum. Aksi taktirde  yasal yollara başvuracağımı şimdiden ilan ediyorum.

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir