İş Sağlığı ve Güvenliği

56 yıl sonra ilk kez dünya "İş Sağlığı ve Güvenliği kongresi ve fuarıTürkiye'de

  1955 yılından itibaren her 3 yılda bir düzenlenen Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresinin 19. su, 11-15 Eylül 2011 tarihleri arasında, İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenecektir. Uluslararası Çalışma Örgütü, Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği içerisinde düzenlenecek olan 19.Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki en önemli uluslararası etkinliklerden biridir. 19.Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresine ev sahibi olarak seçilmiş olmamız,  Bakanlık ve Genel Müdürlüğümüz adına ayrıca bir gurur kaynağıdır.

19.Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ile eş zamanlı olarak yapılacak olan İSG Fuarı, birbirinden çarpıcı konu ve konuşmacılar ile sektörün nabzını tutmayı hedeflemektedir. Kongre’de çalışanların refah ve iş verimliliğini artıracak güvenli çalışma ortamı yaratma konuları ele alınacaktır. Fuar’da İş Güvenliği Malzemeleri, İş Elbiseleri, Yol ve Trafik Güvenliği, Kişisel Koruyucular, Yangın Güvenliği, Ölçümleme Teknolojileri ve Dedektörleri, Yükleme – Boşaltma – Kaldırma ve Stoklama Ekipmanları, Çevresel Hijyen ve Sınai Temizlik Malzemeleri, İlk Yardım Malzemeleri, Emniyet Ekipmanları, Elektrik Güvenliği, Çalışma Ortamı (ses – ısı – ışık vb.),  Danışmanlık, Sendika ve Medya gibi ulusal ve uluslararası firmalar ve kurumlar yer alacaktır. İSG Fuarı’nda katılımcılar ürünlerini ve  hizmetlerini profesyonel alıcılara tanıtma imkânı bulacaklardır.

İSG Fuarı;  kamu ve özel sektör yöneticileri, işçi ve işveren temsilcileri, iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri ile bu alanında çalışan tüm tarafların dünyanın her yanından gelen uzmanlarla bilgi alışverişine zemin oluşturacaktır. Aynı zamanda dünyanın en ünlü kentlerinden ve kültürlerinden birisi olan İstanbul’un keşfedilmesi açısından önemli bir fırsat olacaktır. İSG Fuarının organizatörlüğü, İKON FUARCILIK tarafından yürütülmektedir. (ÇSGB)

Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir